top of page
Robert Bezdziecki psycholog psychoterapeuta Ełk

Witaj na mojej stronie! Nazywam się Robert Bezdziecki. Jestem psychologiem, psychotraumatologiem i terapeutą traumy. Trauma odgrywa w moim zawodzie znaczącą rolę. Ma niszczycielską siłę, ale również niesie ze sobą moc wspaniałej transformacji, dzięki której osoby po traumie mogą odzyskać swoje życie, a nawet rozkwitnąć. Bycie z nimi w trakcie tego procesu jest dla mnie zaszczytem. Pierwsze kroki bywają trudne. Podziwiam ludzi, którzy mają odwagę szukać dla siebie pomocy w kryzysowych sytuacjach, ponieważ pamiętam ile mnie kosztowało, aby umówić się na pierwsze spotkanie z moim terapeutą. Tutaj możesz przeczytać o moich osobistych refleksjach na temat przebytej przeze mnie terapii.

 

Prywatnie jestem żonatym tatą dwójki dzieci - słodkiego dwulatka i zbuntowanej 9-latki. Mieszkam i pracuję w Ełku. Lubię spacer w słoneczny dzień, wiatr na skórze podczas wietrznej pogody i jazdę na rowerze. Lubię wypić kawę, którą zaparzy mi żona. Jej wychodzi jakaś lepsza. Interesuje mnie psychologia i neurobiologia. Ekscytuje się na wiadomości o nowych metodach terapeutycznych. Można też porozmawiać ze mną na inne tematy. Czytam sobie o odkrywcach lub podróżnikach. Boli mnie krzywda, którą ludzie wyrządzają sobie nawzajem i dlatego chcę, żeby mój gabinet był miejscem bezpiecznym, dla wszystkich, którzy doświadczają przemocy ze strony ludzi ze swojego najbliższego otoczenia.

Co znajdziesz na stronie Wylecztraume.pl?

Blog Wylecztraume.pl oraz Strefa wiedzy to miejsca, gdzie będę umieszczał narzędzia, porady, techniki i ćwiczenia, które pozwalają budować i wzmacniać umiejętności:

  • samoregulacji, czyli budowania poczucia spokoju, bezpieczeństwa oraz radzenia sobie z silnymi uczuciami,

  • panowania nad swoim zachowaniem,

  • usprawniające koncentrację uwagi,

  • uświadamiania swoich uczuć, myśli oraz odczuć fizycznych z ciała

  • wprowadzania w życie zdrowych nawyków.

     

Są to kluczowe zdolności przydatne nie tylko w terapii traumy, ale również umożliwiające lepszą adaptację do codziennego stresu i trudnych wydarzeń życiowych. Sposoby, które będę przedstawiał były skuteczne w moim przypadku lub okazały się pomocne dla klientów w moim gabinecie. Wiem, że w tej materii nie ma uniwersalnej metody, która działa na wszystkich, dlatego cały czas poszukuje nowych technik i jeśli coś znajdę, podzielę się z Tobą.

UWAGA!: Nie świadczę poprzez stronę Wylecztraume.pl usług terapeutycznych online, a zamieszczane na niej materiały mają charakter jedynie informacyjny. Porady zawarte na blogu nie zastąpią psychoterapii lub innej formy terapii prowadzonej przez wykwalifikowanego profesjonalistę więc jeżeli cierpisz z powodu problemów ze zdrowiem psychicznym lub fizycznym powinieneś/powinnaś skonsultować się z lekarzem, psychoterapeutą lub innym specjalistą z zakresu zdrowia psychicznego.

Co chcesz teraz zrobić?

bottom of page