top of page
Blog             Psycholog             Terapia traumy

Zapisz się na mój newsletter i odbieraj wiadomości o nowych wpisach na blogu 

Witaj! Jestem super zadowolony, że mój pierwszy wpis z 3 filmami jest już w sieci. Strona Wylecztraume.pl to miejsce, gdzie będziesz mógł od dzisiaj znaleźć informacje na temat traumy psychologicznej oraz moje porady jak wspomagać proces zdrowienia po wydarzeniu traumatycznym. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym kim jestem przeczytaj dział O mnie i obejrzyj mój powitalny film pt. Psycholog w Ełku. W tym artykule oraz w następnych będę zamieszczał, krótkie filmy z odrobiną informacji o problemach ludzi borykających się z traumą oraz z proste ćwiczenia, które możesz wykonać samodzielnie.

 

Skoro to mój pierwszy wpis to będzie o czymś najważniejszym, czyli o lęku i o tym, jak zadbać o swoje poczucie bezpieczeństwa. W filmach poniżej znajdziesz odpowiedzi na 10 pytań:

1. Do kogo kieruję swoje filmy?

2. Co może czuć osoba w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia?

3. Jakie są naturalne reakcje naszego ciała umożliwiające nam przetrwanie?

4. Jak długo może utrzymywać się uczucie lęku po wydarzeniu traumatycznym?

5. Jakie postacie przyjmuje lęk?

6. Na jakie sfery życia może wpływać lęk, który utrzymuje się zbyt długo?

7. Co jest podstawową rzeczą w terapii traumy?

8. Jakich technik relaksacyjnych uczę swoich klientów?

9. Jak przygotować się do wykonania technik relaksacyjnych?

10. Jak przywołać spokój przy pomocy technik relaksacyjnych?

Zapraszam do oglądania!

Lęk i przywracanie bezpieczeństwa

Psycholog dla dorosłych

Szukasz porady psychologa lub terapii? Mój gabinet znajduje się w Ełku

Hej! Mam na imię Robert. Pracując jako psycholog i terapeuta z radością patrzę na swoich klientów, którzy odzyskują poczucie bezpieczeństwa i zdolność do kierowania własnym życiem. Chcę podzielić się tym z Tobą. Pokażę Ci, jak leczyć traumę, radzić sobie ze stresem, bronić się przed przemocą oraz dbać o rozwój dzieci i rozwój osobisty. Więcej o mnie...

Pobierz za darmo zestaw technik relaksacyjnych

Zapisz się na newsletter, a oprócz informacji o nowych artykułach dostaniesz darmowy zestaw technik relaksacyjnych, które na codzień pomogą Ci się rozluźnić i znaleźć spokój.

A teraz obiecane techniki relaksacyjne. Miłego oglądania :)

Lęk filmy

Jakie są Twoje wrażenia? Zadziałało? Które ćwiczenie bardziej Ci pasuje? Napisz o tym w komentarzach na dole. Jeśli ćwiczenia nie działają - też podziel się tym w komentarzach. Czasem moi klienci zgłaszają mi, że te dwie techniki nie przynoszą im spokoju. Ćwiczenia działają lepiej, kiedy praktykuje się je przez kilka dni. Z drugiej strony nie ma jednej metody dobrej dla wszystkich. W przyszłości będę nagrywał nowe filmy z innymi ćwiczeniami więc być może tam znajdziesz coś dla siebie, a już teraz możesz zapisać się na mój newsletter i pobrać paczkę 3 technik relaksacyjnych (Bezpieczne miejsce plus 2 nowe techniki). Są to pliki mp3, które możesz pobrać na swój telefon.

Dziękuję Ci za obejrzenie filmów i przeczytanie artykułu. Podziel się w komentarzach swoją opinią na temat materiałów, które przygotowałem. Każdy Twój odzew pozytywnie wpływa na moją motywację.

Do zobaczenia :)

PS. Powrót do równowagi to ćwiczenie, które jest dobrze opisane w książce pt. "Burza w mózgu nastolatka" (autor to Daniel Siegel). Jest to Fajna pozycja dla nastolatków, rodziców i osób pracujących z młodzieżą o wieku dojrzewania i najważniejszych problemach tego okresu. Natomiast bezpieczne miejsce to standardowa technika przeznaczona do regulacji emocji w terapii metodą EMDR. Przeczytaj w jakich przypadkach stosuję EMDR w pracy z moimi klientami.

Uwaga!: Pamiętaj, że moje porady na stronie Wylecztraume.pl nie mogą zastąpić profesjonalnej terapii. Jeśli cierpisz z powodu objawów omawianych przeze mnie lub innego dyskomfortu psychicznego skontaktuj się ze specjalistą z zakresu zdrowia psychicznego (lekarz psychiatrii, psycholog, psychoterapeuta) w Twoim regionie.

Spodobał Ci się ten wpis ?

Jeśli tak, to zapisz się na mój newsletter, odbieraj wiadomości o kolejnych wpisach na blogu i odbierz paczkę darmowych technik relaksacyjnych 

bottom of page